Môžem použiť v receptoch žĺtok oddelený od bielka pred uvarením, pokiaľ dieťa nemá ešte zavedený bielok?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom žĺtka.

Môžem použiť v receptoch žĺtok oddelený od bielka pred uvarením, pokiaľ dieťa nemá ešte zavedený bielok?

Napríklad do lievancov, muffín, halušiek a pod. Zrejme nie je možné za surova oddeliť žĺtok úplne bez bielka.

Je drobné množstvo bielka problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete takto používať v receptoch žĺtok, aj pri varenom žĺtku sa s mikromnožstvom stretol.

Pokojne si zaveďte aj bielko a máte po strese z oddeľovania😉

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička