Môžem dávať dieťaťu banánovú kašu, keď malo po nej červené flaky okolo úst?

Zodpovedané
23. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy.

Môžem pokračovať v podávaní mliečnej banánovej kaše Sunar (vhodná od 4. mesiacov) dcérke (o týždeň 8 mesiacov), keď sa jej okolo úst v mieste zašpinenia vytvorili červené fľaky?

Po hodine však zmizli. Od 3. mesiaca bojujeme s atopickým ekzémom, preto som opatrná pri mliečnych výrobkoch. Banán má zavedený, lepok tiež.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o reakciu na BKM - je to potrebné dosledovať. Takže podajte opäť, menšie množstvo (nie plnú dávku) a odsledujte či koža nebude reagovať. Ak by reagovala, tak so zaradením BKM počkajte ešte aspoň 2-3 týždne, potom opäť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička