Môžem dávať 11 týždňovému dieťaťu feniklový čaj?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

máme 11 týždňové bábätko, ktoré už 2 týždne už vôbec nedojčím. Dávame Kendamil 6x120 ml.

Skoro všetky mamičky v mojom okolí dávajú k tomu vodičku alebo čaj. Pediater povedal,i že nemám dávať nič. Iba keby mal syn nejaké problémy s bruškom, tak môžem dať 2 lyžičky.

Syn kaká len s čipkami, tak som sa rozhodlaj vyskúšať feniklový čaj. Po tomto čajíku začal sám kakať. Za čajom sa ide doslova zadrhnúť.

Môžem zaradiť feniklový čaj normálne k mlieku počas dňa?

Aké množstvo čaju môžem dať dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to správny postup. U dieťaťa, ktoré nie je prikrmované nie je podľa platných odporúčaní potrebné ani vhodné dávať inú tekutinu ako mlieko. Ani čaj, ani vodu.

Feniklový čaj v žiadnych množstvách na pitie nie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička