Môžem dať 8,5 mesačnému dieťaťu 1,5 % mlieko?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mlieka pre 8,5 mesačné dieťa.

Môžem ponúknuť dieťaťu 1,5% mlieko namiesto 3,5 %?

Ide o to, že všetci v rodine pijeme 1,5%.Plnotučné by nám ostalo navyše, nakoľko kupujeme čerstvé. To sa musi do jedného dňa spotrebovať.

Môžem synovi zarobiť aj krupicu s týmto mliečkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

na pitie je kravské mlieko nevhodné. Pokiaľ myslíte na varenie kaše, stále mi to príde zbytočne skoro - stačí po 10. mesiaci variť z trošky kravského. Dovtedy kaše kupovať mliečne, alebo variť z umelého či odstriekaného MM.

Čo sa týka mlieka - pre deti do 2 rokov je vhodné plnotučné kupované čerstvé (nie trvanlivé) mlieko. Deti majú oveľa vyššie nároky na tuky ako dospelí.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička