Môžem 7 mesačnému dieťaťu opiecť mäsko k zelenine na panvici s lyžičkou olivového oleja?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

mám 7 mesačné dieťa, ktoré prikrmujem.

Môžem mu opiecť mäsko k zelenine na panvici s lyžičkou olivového oleja?

Keď sa mäsko opečie, pridám k nemu vodu a chvíľu ešte na panvici podusím. Túto vodu potom použijem na rozriedenie príkrmu.

Spočiatku som mäso varila v hrnci, no toto mi príde ako rýchlejší spôsob.

Je to v poriadku, takto mäso podávať?

Od ktorého veku je možné mäso opekať aj na slnečnicovom oleji?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko deti sú rizikové z pohľadu alimentárneho prenosu infekcie z jedla, tak je nutné ho pripravovať dlhšie varom. A to preto, aby sa patogény určite zneškodnili. Preto mi nepríde vhodné pre takto malé deti tento čas úmyselne skracovať.

Ak si chcete čas prípravy jedla pre deiťatko skrátiť, spravte to tak, že po kúpe mäsa ho naporcujte na kocky 4x4 cm, uvarte 20 minút v hrnci a takéto hotové kúsky pomrazte. Potom vždy iba vyberiete a pred dovarením zeleniny rozmrazené pridáte do hrnca a máte rýchlo hotový príkrm.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička