Môže Covid pozitívna matka dávať odsaté mlieko novorodencovi?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

mám predčasne narodené dieťa a ja som dostala Covid-19. Nemám žiadne príznaky, cítim sa zdravo.

Môžem dávať dieťatku materské mlieko?

Môžem odsaté mlieko dávať na neonatológiu, alebo ho musím vylievať?

Covid pozitívna som bola 5.1.2022 a včera mi PCR vysšel pozitívny. AG testy každé tri dni boli negatívne. AG testy som mala kvôli návštevám malého na JISke. PCR som mala robený kvôli hospitalizácii k malému, aby sa naučil prisať na prsník.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne dieťatku dávajte Vaše mliečko. Chránite ho tým sčasti a pomáhate mu priberať a rásť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička