Môže 7 mesačné dieťa papať ovocie na desiatu aj spolu s obilnými vločkami spracovanými do kaše?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 7 mesančého dieťaťa. Lepok máme správne zavedený.

Môže 7 mesačné dieťa papať ovocie na desiatu aj spolu so špaldovými/ryžovými/pšenovými a inými oblinými vločkami spracovanými do kaše?

Mám to podávať ako olovrant s menším množstvom ovocia a do obedu čisté ovocie?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som to podávala skôr ako večeru. Neviem či už máte zaradenú, resp. aký máte harmonogram.

Presne ako píšete, radšej dať potom na desiatu menšiu porciu ovocia a do kaše frknúť druhú časť porcie na chuť a tú podávať teda vtedy, kedy Vám už podľa režimu vyhovuje.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička