Máme 15 dňovej dcére zmeniť umelé mlieko?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

naša 15 dňová dcéra začala na desiaty deň užívať vitamín D od Jamieson. Začala mať bolesti bruška, zvracať po každom jedle, byť plačlivá a nepokojná. Skúsili sme dva dni nedať a stav sa jej mierne zlepšil.

Máme skúsiť nejakú inú značku?

Dojčenie sa nám rozbehnúť nepodarilo a pije Beba Comfort. Niekedy je pár hodín všetko v poriadku, ale väčšinou stále počuť ako sa jej obsah žalúdka vracia do krku alebo úst.

Dnes aj zvracala veľmi silným prúdom hneď po jedle a ostala veľmi bledá. Počas vyprázdňovania veľmi tlačí, je bordová a plače. Máva aj silnú štikutku. Väčšinou vie zjesť len cca 40 ml a častejšie, ale aj po takomto množstve má problém. Taktiež má aj priesvitné a biele hlieny v nose a často chrapčí, zle sa jej spí.

Je tento problém spôsobený mliekom?

Máme skúsiť iné mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste Vigantol na predpis lekára. Ostatné Vami udávané problémy môžu súvisieť s refluxom. Osobne by som takéto dieťa ako lekár chcela vidieť a nechcela by som, aby mamička sama menila mlieko. Skúste kontaktovať Vašu pani doktorku a dohodnete sa na zmene mlieka pod dohľadom a s dovysvetlením.

Čo sa týka častejšieho kŕmenia, je to postup správny. Kŕmiť častejšie menšie dávky, po nakrmeni dcérku nehúpať, nechať ju vždy dobre odgrgnúť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička