Koľko ovocia a večernej kaše sedemmesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

čítam vo vašich odpovediach, že by dávka ovocia nemala byť viac ako 100 g denne. Aktuálne má syn sedem mesiacov a na desiatu mu dávam 200g. Po asi troch hodinách má obed, zeleninovo - mäsový príkrm a nemáme žiadny problém s jeho príjmom.

Je i tak potrebné znížiť dávku ovocia?

Ešte by som rada vedela, koľko gramov večernej kaše je optimálne?

Používam Nominal kaše - koľko gramov suchej kaše mám zarobiť s vodou?

Ďakujem

Dobrý deň,

s ovocím je to tak kvôli obsahu vlákniny - aj príliš veľa vlákniny totižto môže uškodiť .

Deti môžu vylučovať nestrávené jedlo, alebo ich aj, paradoxne, môže zapekať. Preto sa držíme pravidla, že "menej je viac".

Pri kaši žiadna dávka nie je stanovená, skôr ide o to, aby ste to "neprešvihli" a dieťatko z prejedenia nebolelo bruško - to si už ako maminka ale odsledujete individuálne pri svojom dieťatku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička