Koľko gramov zeleniny môže zjesť 10 mesačné dieťa za deň?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

mám 10 mesačné dieťa, ktoré prikrmujem.

Koľko zeleniny za deň môže dieťa zjesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje takýto limit. Zelenina by mala tvoriť najmä obedný príkrm, ale môže ju obsahovať pokojne aj každý chod. Je to dlhodobo najlepší návyk, ktorý dieťaťu do života môžete dať. Samozrejme nie je taká energeticky výdatná ako napr. obilnina. Takže záleží aj od prírastkov dieťatka.

V podstate 10 mesačné dieťa môže mať raňajky (napr. jogurt), desiata (ovocie), obed (mäso/vajce/strukovina + zelenina), olovrant (pečivko+zelenina, zeleninový krém, cestovina, či pár kúskov zeleniny), večera (kaša).

Samozrejme môže to byť akokoľvek. Toto je také veľmi orientačné názorné zhrnutie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička