Koľko chodov má mať 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy 9 mesačného syna.

Syn má nasledovné stravovanie:
07:30 jogurt/ovocie
09:00 UM (na spánok do kočíka)
11:00 pár chrumiek, resp. čo sa nájde u babičiek
13:00 obedový príkrm
15:30 UM (na spánok)
18:00 večerná kaša/chlebík s maslom/výživa
20:00 UM (na spánok)

Kedy je čas na vyradenie UM z jedálnička?

Naučí sa dieťatko zaspať aj bez neho?

Čo máme na našom režime zmeniť?

Koľko chodov má mať 9 mesačné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

na 9 mesačné dieťa je takýto jedálniček v poriadku. Do roka by ste sa o vyradenie UM nemuseli snažiť. Po 1. roku už piť UM nemusí, ale musí mať zabezpečený dostatočný objem mliečnych dávok - 350 ml denne (150 ml mlieka je ako 100 ml jogurt, alebo ako 30 g syra).

Napr. ak bude mať 150 ml kaše + 1 jogurt + na olovrant chlebík so syrom, tak to máte pokryté a piť UM nemusí.

Či sa naučí zaspať bez neho? Raz určite. Ale pokiaľ mu to tak vyhovuje a Vám tiež, tak by som to "nesilila". Nateraz určite nie. Neskôr môžete skúsiť iné asociácie - s vodou či čajom bez cukru. Nateraz však nie je potrebné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička