Kedy uvidím zmenu na dieťati po zmene umelého mlieka?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

synček bude mať o 3 dni mesiac a doteraz som mu dávala umelé mlieko France Lait. Bolievalo ho bruško a vždy vypil veľa mliečka. Vzhľadom na to som si myslela, že France Lait je slabé, a preto sme od včera prešli na Hipp. Syn sa stále pučí a je dosť uplakaný.

Kedy uvidím zmeny na dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mliečku je vždy vhodné vytrvať 3 - 5 dní. Po tomto čase by už zmena mala byť jasne viditeľná.

Môže ísť o koliky. Tam je dôležité kúpiť protbiotiká BioGaia, prípadne Espumisan L na vyprdkanie. Vyzbrojiť sa trpezlivosťou a láskou. Naučiť sa masírovať bruško a nechávať synčeka aj na hološa vo vyhriatej miestnosti aby sa dobre ponaťahoval s nožičkami, aj s nimi cvičiť.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Espumisan L

Espumisan L je liek vo forme kvapiek. Obsahuje simetikón, ktorý pôsobí v žalúdkovo-črevnom trakte ako odpeňovacia látka a používa sa ako diagnostická pomôcka. Môže sa používať pre všetky vekové skupiny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička