Kedy prejsť na dvojku mlieko a prečo?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobry deň,

čítala som rôzne názory ohľadom prechodu na pokračovacie mlieko. Odborníci tvrdia, že je lepšie čo najdlhšie ostať na jednotke mlieku, lebo dvojka vraj nemá toľko vitamínov.

Druhí odborníci tvrdia, že to záleží od toho ako bábätko papá a na dvojku prejsť vtedy, keď má aspoň 2 - 3 jedlá denne. Alebo, že na dvojku prejsť hneď ako dieťa dovŕši 6 mesiacov bez ohľadu na to, ako papá príkrmy.

Aká je teda pravda?

Kedy prejsť na dvojku mlieko a prečo?

Je rozdiel či je bábätko aj dojčené alebo len na UM?

Ide mi konkrétne o mlieko Kendamil.

Ďakujem

Dobrý deň,

umelé mlieko 2ka je vymyslené tak, že dieťa už je prikrmované a papá tie 2 porcie jedla denne. Je tam teda zmenený pomer vitamínov a minerálov. Čo väčšinou tak vychádza na 6. mesiac.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička