Kedy môžem plne nahradiť mlieko príkrmom?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

4,5 mesačný syn je dojčený i prikrmovaný. Od 1.9. sme začali s príkrmami - cukina, mrkva, batat, zemiak a zajtra chcem hokkaido. Každú zeleninu mal po 3 dni po 4 - 5 lyžiciach v čase obeda.

Dnes som na ňom videla, že by mi spapal aj oveľa viac, možno aj celú porciu.

Kedy môžem plne nahradiť mlieko príkrmom a od kedy môžem zvyšovať dávky na viac ako 5 lyžičiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

super postup.

Pokiaľ už máte týchto druhov zeleniny, môžete dať lyžičiek viac. Toľko - koľko si synček pýta. Ide o to, aby sa nedala naraz pri začatí prikrmovania celá dávka, keď na ňu žalúdok ešte nie je navyknutý. Ale nateraz už navyknutý je, takže môžete dať väčšiu porciu.

Čo sa týka náhrady, to je skôr také intuitívne. Ak navýšite porciu a budete na synčekovi vidieť, že je sýty, tak po mesiaci prikrmovania by už mliečko v tom čase nahradené mohlo byť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička