Kedy a v akej forme podať dieťaťu žĺtok?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzaní žlĺtku.

Kedy a v akej forme podať dieťaťu žĺtok?

Môžem ho podať ako súčasť mäsovo-zeleninového príkrmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné podať ho po zavedení zeleniny, mäsa, zopár druhov ovocia. Závisí to od toho, že kedy ste začali prikrmovať. Presný mesiac nie je. Pokojne okolo 7. mesiaca.

Čo sa týka spôsobu - uvariť vajíčko na tvrdo, vylúpnuť žĺtok, 1/4 z neho pridať k mäsovo-zeleninovému príkrmu. Na druhý deň môžete pridať 1/2 žĺtku a na tretí deň opäť. Takto je žĺtok zavedený a môžete ho začať podávať 1x do týždňa v obede. Prípadne použiť do receptov na snack (zeleninové či ovocné placky, muffiny, lievance).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička