Kedy a ako je možné zaradiť do jedálnička syry?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má 8,5 mesiaca a od 5 mesiacov + 7 dní má zavedené príkrmy. Papá základné druhy zeleniny a mäsa, ovocie, kaše. Od 8. mesiaca papá biely jogurt.

Kedy je možné zaradiť do jedálnička syry?

Aké konkrétne a koľkokrát v týždni?

Môžeme skúsiť aj mango, čučoriedky, jahody, maliny?

Máme kúpiť v obchode alebo vo forme kapsičky?

Je ešte lepšie radšej počkať do sezóny?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete pokojne počkať na sezónne - do roka by ste mali stihnúť všetky druhy ovocia. Ak nestihnete, tak kúpte kapsičky alebo mrazené ovocie a zaraďte ich takým spôsobom.

Čo sa týka syrov, môžete na spestrenie 1 maximálne 2x týždenne dať k chlebíku tvrdý syr typu eidam atď. Obsahuje však dosť soli, takže viac určite nie. Ešte si na to počká do roka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička