Je vhodné zaviesť 6-mesačnému dieťaťu desiatu?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

mám plne dojčeného 6-mesačného syna a začali sme s príkrmami. Už máme za sebou prvé zeleninové príkrmy, konkrétne 5 druhov a teraz ideme na mäsko.

Papáme porciu cca 100 g a potom pár ml vodičky.

Je to v poriadku?

Kedy je vhodné zaviesť ďalší chod?

Je dobré zaviesť ovocie na desiatu alebo radšej kašu na večeru?

A ešte tam chcem zmestiť vajce a lepok.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží to od Vášho režimu. Vhodné sú obe možnosti - aj večerné kaše alebo desiatové ovocie.

Zavádzanie druhého chodu väčšinou vychádza tak 3 - 4 týždne od prvého chodu.

Lepok a vajce môžete zaviesť kedykoľvek. Neviem čo myslíte tým "ešte tam chcem zmestiť".

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička