Je váha môjho 2,5 mesačného dieťatka v poriadku?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má 2,5 mesiaca a váži 5 kg. Nechce sa prisať, pije odstriekané mlieko z prsníka. Pediater povedal, že má vypiť 750 ml mlieka denne. My do neho dostaneme niekedy len 500 ml za deň. Momentálne má horúčky kvôli Covidu a vypije maximálne 200 ml. Inak je dieťa pokojné a neplače.

Vážim ho každý druhý deň:

Je váha môjho dieťaťa v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

váha je v poriadku.

Prečo ho vážite? Osobne by som ho úplne prestala vážiť. Zaťažujete tým seba a dostávate sa do stresu. Užívajte si materstvo, že máte synčeka, že pije Vaše mliečko, hoci odstriekané.

Množstvo vypitého mliečka by síce mohla byť taká, akú uvádza Váš pán doktor, ale nakoľko synček pekne priberá, tak nie je potrebné sa tým zaťažovať.

Pri horúčkach by však mal piť mliečka viac, lebo tratí tekutiny aj horúčkami. V prípade, že pije o dosť menej a zároveň uvádzate, že je pokojný a neplače, tak to môže byť známka dehydratácie. Takéto dieťatko by mal vyšetriť lekár.

Skúšali ste dojčiť s klobúčikmi? Veľa detičkám klobúčiky pomôžu s prisatím.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička