Je v poriadku, keď deti každé ráno raňajkujú jogurt?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

mám 5 a 2 ročné dieťa.

Je v poriadku, keď deti každé ráno raňajkujú jogurt?

Väčinou zvolenský smotanový.

Je v poriadku, ak by bolo dieťa v 2,5 roku odstavené od materského mlieka a nedávala som mu umelé mlieko?

Len čistú vodu, jogurty, tvaroh, dovolené mliečné výrobky, plnotučné kravšké čerstvé mlieko.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takýto typ raňajok je úplne v poriadku. Je to úplne v poriadku, že po odstavení nemal synček UM. V tomto veku pokojne 1 jogurt pokryje potreby mliečnych dávok na deň. Na pitie postačí kravské plnotučné mlieko čerstvé.

PS - super, že ste dojčili taký čas 👍

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička