Je v poriadku dávať dieťaťu na desiatu ohriatu nemliečnu kašu z večere?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom desiaty pre 9 mesačné dieťa.

Je v poriadku dávať dieťaťu na desiatu ohriatu nemliečnu kašu z večere?

Dcérka zje ovocie iba ak ho pomixujem v kašičke. Na obed má zeleninovo-mäsový príkrm a na večeru kašu.

Koľko kaše môže zjesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate môžete. Je to v poriadku dávať desiatu ako ovocie + kašu keďže inak ho nezje a aj kašu na večeru.

Neviem síce aká je jej hmotnosť (treba si uvedomiť, že kaša je kalorická) a ak by rýchlejšie priberala, bolo by to treba redukovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička