Je problém z hľadiska zdravia, keď 11 mesačný syn prestane piť umelé mlieko a nebude dojčený?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

11 mesačný synček odmieta umelé mlieko. Je to možno aj kvôli prekonanému Covidu-19. Do 8. mesiaca bol dojčený a pre chorobu sa sám odstavil. Od 4. mesiacov bol doktrmovaný aj umelým mliekom. Čiže na umelé mlieko bol zvyknutý od malička.

Teraz vôbec umelé mlieko nechce. A to ani cez deň, ani v noci. Vždy papal 1-2x za noc. Skúšala som aj iné fľaše, iné mlieko. Bez úspechu.

Bude mať problém z hľadiska zdravia, keď ako 11 mesačný prestane piť umelé mlieko a nebude dojčený?

Jogurty a syry papá.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, už je to v poriadku - ak viete nahnať aspoň 350 ml mliečnych produktov denne. Je to tak, že 150 ml mlieka je ako keby 100 ml jogurt, alebo ako 30 g syra.

Čiže ak mu dáte napríklad denne: jeden biely jogurt na raňajky, kúsok syra do obedného príkrmu a mliečnu kašu zo 150 ml mlieka, tak je to v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička