Je potrebné prepasírovať ovocné príkrmy po tepelnej úprave pre 7-mesačné dieťa?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovocných príkrmov.

Je potrebné pre 7-mesačné dieťa ovocné príkrmy po tepelnej úprave ešte aj prepasírovať?

Napr. v prípade čučoriedok a malín.

Je veľký problém, keď dieťa zatiaľ odmieta vodu?

Skúšame všetko, ale zatiaľ vždy dostanem do neho len trošku. Syn je na UM a denne vypije cca 700 - 800 ml UM plus desiata (ovocie), obed (zeleninovo-mäsový príkrm), olovrant (nemliečna kaša).

Mohla by som to skúsiť s nejakými slabšími čajíkmi?

Ak áno, ktorý je najvhodnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ to dieťatku nevadí (čo väčšine nevadí), tak pasírovanie nie je nutnosť.

Čo sa týka vody, je to cesta. Dieťatko sa učí tomuto návyku a podľa mňa je to úplne v poriadku, pokiaľ je jeho klinický stav v poriadku. Za mňa najprv vytvoriť návyk na vodu, až potom skúšať čajíky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička