Je možné kombinovať umelé mlieko Hipp + Hipp AR pre skoro dvojmesačné dieťa?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie mlieka a liekov pre skoro dvojmesačné dieťa, ktoré nemá silný reflux.

Je možné kombinovať umelé mlieko Hipp + Hipp AR (120ml/2 odmerky Hipp bio + 2 odmerky Hipp AR)?

Plus k tomu sirup Gastrotuss po jedle alebo pred spaním. Ored jedlom dávame BabyCalm. Alebo Espumisan L.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete takto kombinovať. Gastrotuss aj Espumisan L je fajn. Plus by som doplnila, že pri refluxe sú dôležité opatrenia - kŕmiť radšej menšie dávky a častejšie, po kŕmení vždy nechať dieťatko dobre odgrgnúť a nenatriasať aspoň 20 minút, spánok na klinovom matraci.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička