Je ľanový olej vhodný do detských príkrmov?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ľanového oleja, ktorý je pridávaný do detských príkrmov.

Je podľa vás vhodný?

6 mesačnej dcérke dávam od prvých príkrmov olivový olej Priordei, ktorý je špeciálne určený pre detičky. Chcela som na obmenu zaviesť aj Hipp repkový olej a spomínaný ľanový od slovenského výrobcu Chutnô, kde bol takisto odporúčaný deťom.

Dnes som ho prvýkrát použila do príkrmu, no keď čítam informácie na nete, ponachádzala som už tam na tento olej všeličo.

Čo si o tom myslíte vy?

Môžem ho dcérke naďalej podávať?

Skladujem ho v chladničke a plánovala by som ho spotrebovať do 3 týždňov, aj keď záruka je tam do októbra. Dlhšie by som ho už malej nedávala, aby náhodou nebol zoxidovaný.

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

na prestriedanie môžete aj ľanový, aj tekvicový, aj avokádový. Ale gro olivový, repkový. Neskôr môžete aj maslo aj ghee.

Čo sa týka použitia, tam sa riaďte pokynmi výrobcu, kde skladovať, koľko po otvorení spotrebovať. Sú na to prísne normy, ktoré sa musia dodržiavať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička