Je jedálniček mojej 10 mesačnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička 10 mesačnej dcérky.

Na raňajky máva ešte mlieko, keďže ju dojčím. Na desiatu väčšinou chlebík so šunkou alebo praženicu (iba zo žĺtka zatiaľ) s mozzarelou alebo cuketkou. Cuketa je jej najobľúbenejšia. Alebo ešte tvaroh s ovocím alebo jogurt. Na obed polievku nemá každý deň, ale druhé má zeleninovo mäsový príkrm s prílohou. Spapá maximálne 250 g.

Na olovrant má ovocnú výživu 120 g s piškótkami nastrúhanými alebo už len natrúsenými. Alebo tvaroh, ak ho nemá na desiatu. Na večeru máva kašu a potom ešte si dá mlieko tesne pred spaním. Medzitým jej dám niekedy poohryzávať nektarinku alebo banán, chrumky.

Je to v poriadku?

Nepapá veľa alebo málo?

Čo mám zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

papá toľko koľko chce, je to úplne v poriadku.

Akurát by som na dennej báze zatiaľ nedávala tvaroh. Vymeňte radšej za biely jogurt a tvaroh tak 2x do týždňa iba.

Piškótky obsahujú dosť cukru, tie by som radšej nahradila niečím iným - nejakými detskými sušienkami bez pridaného cukru.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička