Je detský jogurt Yogolino vhodný pre dieťa od 6. mesiacov?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

medzi detskými výživami som našla Yogolino od Nestlé https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-S...

Píše sa, že je vhodný od ukončeného 6. mesiaca, ale zloženie je nasledovné:
Plnotučné mlieko 90 %, cukor, modifikovaný kukuričný škrob, kukuričný škrob, minerálne látky z mlieka - koncentrát, minerálne látky (citran horečnatý, síran zinočnatý), zahusťovadlo (karobová guma), aróma, prírodná vanilková aróma

Ako je možné, že pre deti od 6. mesiaca obsahuje plnotučné mlieko a cukor?

Je naozaj vhodný?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, vhodný nie je. Na trhu je XY produktov, ktoré majú odporúčanie, že sú vhodné od 6. mesiacov a vhodné pritom vzhľadom k dnešným medzinárodným výživovým odporúčaniam teda nie sú ani zďaleka.

V tomto prípade nejde o mlieko. To môže byť vo forme jogurtu zaradené pokojne cca okolo 7. - 8. mesiaca. Ide o ostatné zbytočnosti a cukor. Jogurt, ktorý do roka odporúčam je jedine klasický biely plnotučný 3,5% bez príchuti - vtedy obsahuje iba mliečnu zložku a probiotiká.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička