Je bezpečné pripravovať mäso v parnom mixéri?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

na prvé príkrmy používame parný mixér Avent. Kupujeme malej len zeleninu v bio kvalite. Tak isto aj mäso jej plánujeme kupovať len bio.

Je bezpečné ho robiť v tomto mixéri, pokiaľ tam bude dostatocne dlhú dobu a nakrájané na maličké kúsky?

Chcem robiť hlavne králika, teľacie, morčacie a kuracie.

Stačí takéto mäso takto pripravovať?

Je potrebné zavádzať aj oleje?

Keď dám do príkrmu olivový olej, mám ho tiež dávať tri dni po sebe na sledovanie reakcie a tak následne aj tekvicový, ľanový a repkový?

Alebo oleje nie sú potrebné a môžem ich rovno pridať aj k novej zelenine?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, príprava v Avent naparovači je bezpečná, pokiaľ je mäsko pripravované dostatočnú minutáž.

Oleje je treba dávať od prvých obedných príkrmov. Sú dôležité zdroje tukov a prevencia zápchy. Olej vždy pridávajte do už hotového odobratého príkrmu (nie do celej dávky hotového príkrmu).

S reakciou na oleje som sa zatiaľ nestretla, nemusíte striktne zavádzať 3 dni po sebe ako novú potravinu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička