Do akého veku by malo dieťa piť umelé mlieko?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia umelého mlieka.

Do akého veku by malo piť dieťa umelé mlieko?

Premýšľam, že od 2 rokov by som synovi prestala dávať umelé mlieko a nahradila by som ho kravským (v prípade čerstvého, prevareným). Zastúpenie mliečnych produktov v strave má dostatočné.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to tak pokojne možné, ak synček nevypije viac ako 500 ml mlieka denne, ak pekne papá mäso, zeleninu, vajce a strukoviny (kvôli obsahu železa - v umelom mlieku je dosť väčší ako v kravskom).

Čerstvé by som mu nedávala do 3 rokov vôbec, radšej kúpené pasterizované plnotučné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička