Dáva sa olej pred dovarením príkrmu alebo až do hotového vychladnutého príkrmu?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom oleja do príkrmov.

Dáva sa olej pred dovarením príkrmu alebo až do hotového vychladnutého príkrmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre začiatok po dovarení príkrmov. Neskôr sa treba pozerať presne na etiketu čo sa na nej píše - či je vhodný do hotového príkrmu, alebo sa na oleji môže variť, alebo či patrí do vychladnutých jedál.. Zároveň je na etikete aj spôsob uskladnenia (niektoré v chladničke, v tme atď).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička