Čo sa stane, keď bude mesačné dieťa papať viac umelého mlieka ako má?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

syn má mesiac a boli sme u doktorky na poradni. Povedala mi, že sa doslovne prežiera. Pije 120 ml vody a 4 odmerky umelého mlieka, ale nie vždy. Potom spí 3 hodiny cez deň a niekedy až 4.

Povedala, že papá veľa mlieka. Vraj mu mám dávať iba 90 ml a 3 odmerky mlieka. Keď bude vymýšľať, tak mám dať čistú vodu. Skúsila som to a v noci sa budil po 2,5 hodine. Doktorka mi vravela, že umelé mlieko sa nemôže dávať skôr ako po 3 hodinách, lebo mu bude zle.

Čo sa môže stať, keď bude papať viac ako by mal?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o to, koľko vypije za deň celkovo. Ak sa bude častejšie budiť na menšie dávky, tak vlastne vypije toľko isto. Rozumiem Vašej dr, že radí dieťa neprekrmovať, pretože dojčenská obezita je základ pre tú dospelácku. Ak je však dieťa hladné, čo iné sa dá spraviť?

Na to, aby som vedela koľko mu máte "tabuľkovo dávať" by som potrebovala vedieť jeho váhu a celkový príjem mlieka v ml za deň. Aj tak to je však "iba" tabuľkový údaj a čo ak je dieťa proste hladné viac ako "tabuľky"?

Druhá vec je, aby ste neriešil každý plač iba mliekom a teda reagovali na potreby dieťaťa a kŕmili ho na požiadanie kŕmenia.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička