Čo robiť, keď 7 mesačný synček začal po chorobe odmietať príkrmy?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

synček ma 7,5 mesiaca a pred 3 týždňami bol chorý. Odvtedy prestal papať príkrmy a kaše. Dovtedy krásne papal. Robila som mu domáce výživy, mäsovo-zeleninové príkrmy. Aj kaše papal.

Jednoducho prestal papať. Mliečko chce veľmi piť. Z výživy spapá 2-3 lyžičky a viac nechce. Ešte neochutnal ani žĺtok a v podstate sa neviem ďalej pohnúť.

Môže to byť aj tým, že mu idu zúbky?

Dolné zúbky má, ale horné rezáky ešte nie a ani nič nevidno.

Čo robím zle?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono je to pomerne bežné, že príde obdobie odmietania príkrmov, ktoré môže pokojne trvať aj viac mesiacov.

V podstate si tým prejde 50% detí. Nič nerobíte zle. Je to proste tak. Môže súvisieť so zubami, aj chorobou. Je to proste nejaké obdobie.

A čo robiť? Nezúfať, ďalej trpezlivo ponúkať. Už aj 2 lyžičky sú dobré a stačia na to, aby ste brali, že daná potravina je zavedená a môžete ísť na ďalšiu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička