Čo nám odporúčate, keď 8 mesačný syn nechce papať?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

mám 8 mesačného syna, u ktorého sme s príkrmami začali v 5,5 mesiaci. Pozoroval nás pri jedle, naťahoval sa za jedlom a všetko nasvedčovalo tomu, že z neho bude pekný jedák. No opak je pravdou.

Nechutí mu ani zelenina, ani ovocie. Všetko hneď vypľuje, neotvára ústa. Nespolupracuje. Pri prvom súste otvorí ústa a keď zistí, že je to jedlo, hneď vypľuje a ďalšie už nechce. Z mäsa ho dokonca napína na zvracanie.

Je dojčený, aj priberá, aj keď už nie tak rýchlo ako priberal.

Čo máme robiť?

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

trpezlivo skúšať naďalej. Ponúkať jedlo pri spoločnom stolovaní, ale netlačiť na synčeka, neísť cez bolesť. Pre Vás ako matku to je frustrujúce, ale raz sa to zlomí...takže klasická veta JE TO LEN OBDOBIE musí fungovať aj teraz!!

Môžete mu skúšať dávať niečo na papanie do ručičky a popritom ho kŕmiť lyžičkou. Skúsiť môžete dávať mu vodu po lyžičkách a občas dať na lyžičku jedlo, aj keď ochutná iba lyžičku, aspoň ochutná a môžete brať, že je potravina zaradená.

Materské mliečko je stále gro stravy, to je v poriadku, dobre že dojčíte, neprestávajte...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička