Čím môžem ročnému synčekovi nahradiť umelé mlieko a mliečne porcie?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

rada by som sa s Vami poradila ohľadom vyraďovania UM u nášho synčeka, ktorý dovŕši rok o mesiac.

Jeho jedálniček je nasledovný:
7:30 ovocie/výživa/biely jogurt
10:00 UM 200 ml
13:00 obedový príkrm
16:00 UM 200 ml
18:00 večerná kaša s ovocím, krupica, chlebík s maslom alebo lučinou, uhorka alebo iná zelenina
20:00 240 ml UM

Môžeme v tomto veku nahradiť umelé mlieko a mliečne porcie niečím iným?

Ak áno, tak čím?

Ideálne by bolo keby sa nám podarilo vyradiť UM cez deň a ostalo by len pred spánkom o 20:00.

Môže jesť synček biely neochutený jogurt aj viac ako 1x do týždňa?

Spapá 1/2 kelínku, viac mu nedávam.

Ďakujem

Dobrý deň,

tak skúste napríklad takto:
Raňajky - vajíčko + zelenina/jogurt + vločky/chlebík + avokádo/lievance s bobuľovitým ovocím.
Desiata - ovocie (banán/výživa/jablko/hrozno/kiwi - všetko cca 100 g).
Obed - príkrm.
Olovrant - zeleninová polievka/chlebík s maslom/kúsok syra a zelenina do ruky/cottage.
Večera - kaša.
Pred spánkom mlieko.

Jogurt môže 1x denne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička