Aký ochutený jogurt je vhodný pre 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcéra odmieta biely jogurt. Začala som ho zavádzať v 8. mesiaci, ale vôbec ho nechce. Skúšala som ho dávať aj s výživou, ale ani tak ho nechce. Na večeru má stále iba kaše - krupicovú alebo od značky Hipp ovsenú s jablkami, resp. slivkami. Zúbky nemá, tak sme ešte na takejto strave.

Je to normálne, že nechce biely jogurt?

Mohla by som vyskúšať nejaký tvarohový?

Dcérke chutí, keď je niečo ochutené.

Aký konkrétny ochutený jogurt odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku žiadny ochutený jogurt - obsahujú všetky strašne veľa cukru. Ochutiť môžete roztlačeným banánom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička