Aký detský riad odporúčate?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poinformovať ohľadom detského riadu.

Dostali sme do daru set, na ktorom bolo napísané, že je vyrobený zo 100% nezávadného melamínu. Teraz čítam, že melamín je škodlivý.
Ja som dala párkrát zohriať jedlo v tomto riade. Teraz mám výčitky svedomia, že som "nakazila" svoje dieťa.

Viete mi poradiť vhodny riad?

Mám kúpiť len obyčajnú keramickú misku?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne, v tomto sa nejako odborne nevyznám. Zohrievať jedlo by som v detských riadoch tak "sedliacky" nezohrievala, ak na výrobku vyslovene nie je napísané že je možný ohrev v mikrovlnke.

V tom prípade by to nemalo byť škodlivé. Opakovane však vyjde nejaká správa, že sa sťahuje z obehu to či ono, lebo to je závadné a xy ľudí to používalo. Neviem sa k Vašej otázke odborne vyjadriť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička