Aký čaj pre ročné dieťa?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

môj ročný synček pije granulované čaje od Sunaru. Skúšame ponúkať aj dojčenskú vodu Lucku, ale tej vypije len veľmi málo. Uvedomujem si, že čisto len dojčenská voda by bola pre neho to najzdravšie. Chcem, aby nebol dehydrovaný, tak mu dám už aj ten čaj. Viem, že ten mi vypije.

Akú zdravšiu verziu čaju mu môžem ponúkať?

Aké iné nápoje už môže piť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate ktorýkoľvek slabý detský čaj (napr. ovocný) - je dobré ich striedať a nepoužívať dlhodobo nejaké bylinkové. Nemusíte ich ani ochucovať cukrom. Deti zvyknú mať rady aj ovocnú chuť. Uvažujete ale správne, čistá voda je najlepší návyk.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička