Ako správne postupovať pri prikrmovaní štvormesačného bábätka?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

2. júna má môj synček podľa pediatričky začať s príkrmami. Máme začať s mrkvou a zemiakom na obed a podľa toho koľko spapá už len dokŕmiť mliekom.

Synček sa narodil s váhou 3 680 g. Na konci prvého mesiaca mal 4 180 g, na konci druhého 5 290 a na konci tretieho 5 980.

Je váha môjho synčeka v poriadku?

Papá umelé mliečko Sunar AR.

Sú príkrmy v poriadku a nehrozí môjmu synčekovi nič?

Ďakujem

Dobrý deň,

po ukončenom 4. mesiaci je prikrmovanie už v poriadku, trakt je na to pripravený. Hmotnostné prírastky má pekné.

https://www.modrykonik.sk/blog/pediatricka_denjas/article/v-ktorom-mesiaci-zacat-s-prikrmami-a-pre-5bdzqz/

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička