Ako spestriť raňajky a večere 8 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

mám 8 mesačného syn a pocit, že naša strava je dosť jednotvárna.

Náš harmonogram je takýto:
6.00 - budíček
7.30 - raňajky - 1/2 ovocie alebo 1/2 výživy
9.00 - 200 ml UM (na spánok)
12.00 - mäsovo-zeleninový prikrm 4x, zeleninovy 1x, 2x zeleninový s vajíčkom za týždeň
13.30 - pár chrumiek
15.30 - 200 ml UM
18.00 - kaša s ovocím alebo instatná vanilková
20.00 - 200 ml UM na noc

Mám pocit, že raňajky a večere sú stále o tom istom.

Čo mu môžem ešte ponúknuť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak meníte druhy ovocia a obilnín vôbec nevadí, že sú o tom istom. Teda pokiaľ to synčekovi vyhovuje. Pokojne však na večeru môžete dávať napr. kuskus či bulgur so zeleninou, zeleninovú mixovanú polievočku s cestovinou, rizoto, pohánku.

Na raňajky môžete vyskúšať biely jogurt - plnotučný biely bez pridaného cukru či príchute, 3,5 % tuku s probio kultúrou (je to jedno aká značka, zloženie je veľmi podobné pri všetkých).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička