Ako prejsť na normálne mlieko?

Zodpovedané
23. okt 2021

Dobrý deň,

dcérka má rok a doteraz papala mlieko Hipp HA2 (nemá žiadne alergie, ale doktor mi schválil toto mliečko). Mám ešte posledné 2 krabice mliečka, ale je to pre nás už dosť finančne náročné, tak chcem začať dávať mliečko z obchodu.

Ako na to?

Aké mlieko odporúčate?

Je lepšie polotučné alebo plnotučné?

Kravské bohužiaľ nemám k dispozícii.

Ďakujem

Dobrý deň,

po roku dieťa môže už kravské plnotučné ale čerstvé mlieko - t.j. tie čo sú v obchodoch v chladničkách, nie trvanlivé.

Je to v poriadku, len by ho nemala vypiť viac ako 500 ml denne, aby to neovplyvňovalo príjem tuhej stravy - mäsko, prílohy, zelenina a ovocie.

Ak vypije 500 ml mlieka denne, tak je z dôvodu obsahu železa lepšie zostať na mlieku umelom.

Takto kupované mlieko nie je potrebné prevárať ani inak upravovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička