Ako postupovať v prikrmovaní, keď 9 mesačný syn zrazu odmieta jesť zeleninu?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 9 mesačného syna. Bol plne dojčený, no keďže prejavoval veľký záujem o jedlo, tak s príkrmami sme začali od 5. mesiaca. Ešte stále je dojčený večer, v noci a nadránom.

Doteraz papal krásne všetko, aj zeleninu na obed s mäsom alebo rybou. Zaviedli sme už veľa druhov zeleniny, ale v poslednej dobe začal túto stravu odmietať. Proste neotvorí ústa. Resp. dáme 2 - 3 lyžičky a koniec.

S inou stravou problém nemá. Spapá aj biely jogurt na desiatu, rožok s lučinou, kašičky, ovocie. Vajíčko sa mi do neho podarí dostať, nakoľko má rád banánové lievance (vajce, banán, trošku múky).

Neviem si to spojiť ani s tým, že mu idú zuby, keďže ostatné jedlo pekne zje. Akurát tá zelenina v čase obeda. Zje iba uhorku, keď mu ju dám na chlebík.

Mám pokračovať ďalej a skúšať mu dávať zeleninu na obed?

Mám ju nejako prepašovať do jedla?

Už sme skúsili ju úplne rozmixovať, nechať kúsky, urobiť z nej halušky, placky, muffin - všetko malo len krátky úspech.

Ďakujem

Dobrý deň,

iba skúšať - robíte to skvele, že ste vynaliezavá a skúšate ju prepašovať do iných jedál. Nič iné sa robiť ani nedá - nerezignovať a skúšať.

Všetko je nejaké obdobie, toto je evidentne obdobie štrajkovania zeleniny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička