Ako postupovať v prikrmovaní 11-mesačného syna, ktorý má HIT?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

11-mesačný syn má HIT. Z tohto dôvodu som odkladala zavedenie alergénov s vysokým obsahom histamínu ako sú jahody, paradajky, orechy.

Ako postupovať v prikrmovaní?

Ak nezaradím tieto alergény do roka, zvýši sa riziko alergie?

Mám ich zaradiť?

Potraviny, ktoré nestihnem zaradiť do roka mám zaraďovať postupne (každé tri dni) aj po roku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po roku postupujete rovnako - 3 dni rovnaká potravina.

Podľa štúdii sa zvyšuje riziko odkladaním zaradenia. Osobne by som to v malých množstvách skúsila.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička