Ako postupovať pri nechutenstve u 22 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

22 mesačná dcéra prestala jest normálnu stravu. Už 5 mesiacov nezje nič - len rožok a jogurt. Naša detská lekárka jej predpísala Nutridrinky a povedala, že je v poriadku. Nezdá sa mi byť v poriadku, keďže neprijíma skoro žiadnu stravu teplú stravu. Nevyzerá, že by nejedla. Nie je extra chudá, ale určite pochudla.

Čo robiť, aby začala priberať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav treba riešiť s pediatrom, ak dieťa chudne a neprospieva. Nutridrinky sú dobrá cesta. Skúste k tomu vitamíny skupiny B, ktoré sú napríklad v Pediakid Na chuť do jedla.

Treba sa aj objektívne pozrieť či nemá nejaký dôvod - niečo nové v rodine, súrodenec, problémy, strata v okolí, finančné problémy počas pandémie, alebo jej prekonaná choroba pred týmto stavom... Lebo deti veľmi citlivo reagujú na "prostredie" v domácnosti.

Pediakid Na chuť do jedla

Pediakid Na chuť do jedla je sirup na báze rastlinných výťažkov zo spiruliny, japonského šafránu, čakanky, pískavica (gréckeho sena), žeruchy a zázvoru s prísadou iónov meďou a mangánu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička