Ako postupovať pri nechutenstve u 10 mesačného syna?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom môjho 10 mesačného syna. Už cca 3 týždne pozorujeme u syna zníženú chuť do jedla. Predtým nemal s papaním najmenší problém. Stále je dojčený.

Pred tromi týždňami bol očkovaný, čo sa následne odrazilo na pár dňovom nechutenstve. To sme chápali. O pár dní mu však začali ísť horné jednotky, čo bolo pre neho dosť bolestivé a odvtedy sa trápime. Obe jednotky sa mu už pred pár dňami prerezali.

Prioritne odmieta mäsovo - zeleninové príkrmy (zje len pár lyžíc). Občas zje ovocnú výživu, trochu jogurtu s ovocím, zje aj kašu. Inak psychomotoricky krásne napreduje, priberá, nie je apatický.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý den,

nechutenstvo je spôsobené rastom zubkov. Je u detí úplne bežné. Z dlhodobého hľadiska je to v poriadku, je dojčený a pár lyžíc denne spapá.

Takže iba ponúkať a čakať kým toto obdobie prejde.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička