Ako postupovať, keď 14 mesačný syn nemá záujem o jedlo?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

môj 14 mesačný syn už týždeň odmieta jedlo. Zje maximálne piškóty, večer občas krupicu alebo kašu a vývar s cestovinou, zeleninou a mäsom. Idú mu 3 stoličky, ale nepríde mi extra podráždený.

Cez deň sa 2x dojčí a v noci na prsníku visí.

Kedy to treba začať riešiť s pediatrom?

Cez deň je hravý a behá, len nemá záujem o jedlo. Jemne otvára ústa, ale hneď vypľuje. Železo má v norme, bolo kontrolované.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je absolútne normálne, že pri raste zúbkov detičky odmietajú jedlo. Predstavte si tú bolesť, keď Vás bolí zub. Tiež nemáte vtedy asi chuť jesť.

Nič z tohto netreba riešiť s pediatrom. Je to len obdobie, ktoré skončí. Môže trvať aj niekoľko týždňov.

To, čo píšete je pomerne pekný jedálniček na to, že mu idú 3 stoličky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička