Ako často môže 6 mesačné dieťa jesť banán?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

náš 6 mesačný drobec odmieta papať čistú kašu a zje ju len s banánom.

Ako často sa môže vyskytovať banán v jeho strave?

Nezapeká ho z neho.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne kúsok banánu aj denne. Nedávala by som celý, aby bol priestor dať mu aj iné ovocie. Nie iba jednostranne banán. Takže pokojne na desiatu dajme tomu pol jablka, hrušky -čo zaraďujete a do kaše potom večer (alebo kedy dávate) dať polku banánu na chuť.

Dojča do roka by nemalo zjesť denne viac ako 1 porciu ovocia, preto by bolo vhodné to takto rozdeľovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička