Ako často a aké množstvo jogurtu môže spapať 8,5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

8,5 mesačnú dcéru prikrmujem od 4,5 mesiaca. Má zavedenú zeleninu, mäso, ovocie, kaše, ryžu, cestoviny, žĺtok a od 7,5 mesiaca aj jogurty.
Všetko krásne papá a všetko jej chutí. Hlavne jogurty.

Začali sme po lyžičke. Začala som jej pravidelne každý druhý deň dávať Hollandiu bielu a zje celý jogurt. Pediatrička sa na poslednej poradni vyjadrila, že jogurt dávam často a veľa. Vraj nemôže zjesť celý 200 g jogurt naraz. Ostala som zaskočená.

Aký je Váš názor?

Ako často a koľko jogurtu jej môžem dávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa pokojne môže. Aj každý deň celý jogurt. Nevidím žiadny dôvod prečo nie.

Jogurt je zdrojom mleičnych produktov. Obsahuje probio kultúry a zasýti. Ideálne keď jej chutí, nech ho papká každý deň.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička