Ako by mal vyzerať pitný režim 15-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Aký pitný režim by malo mať moje dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa po roku by tabuľkovo malo prijať okolo litra tekutín. To však v praxi uchádza často realite. Do príjmu tekutín v ml sa ráta aj jedlo (polievky, kaša) a mlieko.

Dôležité je, aby pravidelne pila, cikala aspoň každé 4 hodinky, moč nezapáchal, nebol príliš koncentrovaný. Aby nemala tvrdú stolicu, nesťažovala sa na bolesť hlavy. V tých prípadoch treba príjem vody zvýšiť.

Je dobré, aby mala vodu na očiach, aby ste išli v pití príkladom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička