Ako by mal vyzerať ideálny jedálniček 15-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

moja 15-mesačná dcérka vstáva cca 8:00. Vypije 180 ml mlieka.
O 9:00 má biely jogurt.
11:00 - 11:30 obed
12:00 - 15:00 spánok
15:30 výživa
17:30 kaša z 200 ml vody
20:00 mlieko 210 ml.

Mala by som niečo upraviť?

Môžete mi napísať ideálny jedálniček pre 15-mesačné dieťa?

Dcéra vypije 400 ml mlieka.

Koľko vody by okrem toho mala vypiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v tomto veku by malo mať 3 hlavné chody a 1 alebo 2 menšie (desiata, olovrant). Môže už rodinnú stravu (menej ochutenú). Tá by mala byť pestrá - v zastúpení mäso, ryby, vajcia, zelenina, ovocie.

Mliečnych produktov (mlieko, syry, kaša, jogurty) by denne mala prijať minimálne 350 ml.

Jedálniček, ak meníte druhy jedál, ovocia, obilniny v kaši je OK.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička