9 ročná dcéra po Covide-19 nechce jesť mäso. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

9 ročná dcéra prekonala Covid-19 a odvtedy nevie zjesť mäso. Nechutí jej, smrdí. Nakoľko je väčšieho vzrastu a tiež pevná, nemôžem riešiť obedy sladkým. Ona ani neje veľa, ale je pevná odmalička.

Ako to prosím riešiť?

Hlavne ma samozrejme trápi nechutenstvo týkajúce sa mäsa. Nemá rada strukoviny, ani náhradu typu karfiol či iné zeleniny. Bojím sa, že stravou si uškodí. Je aj ovocie, zeleninu, ale skôr pomenej.

Ďakujem

Dobrý deň,

nechajte to nateraz tak. Má momentálne menší apetít a píšete, že si to nemusí vynahrádzať neičí iným. Pokojne jej dávajte zeleninu s prílohami.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička