8 mesačná dcérka odmieta papať všetko okrem materského mlieka. Ako sa dá tento stav upraviť?

Zodpovedané
6. jan 2022

Dobrý deň,

mám 8 m dcérku, ktoré papá materské mlieko. S príkrmami sme začali vo 4. mesiaci a všetko jej chutilo. Už asi mesiac viac odmieta stravu. Zje iba jogurty, pudingy, kaše, chrumky a ovocie. Tak pekne papala a zrazu ss stopla. Nechce papať zeleninové a ani mäsové prikrmy. Moje materské mlieko neodmieta.

Ako sa to dá upraviť?

Ako dlho môže tento stav trvať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takéto obdobie môže trvať rôzne dlho. Nedá sa zovšeobecniť koľko, je to veľmi individuálne.

Osobne by som jej neponúkala ani chrumky, ani pudingy, pokiaľ odmieta dôležité zeleninovo-masové prikrmy a trpezlivo ponúkala prikrmy, ako ste zvykli. Nehľadala by som žiadne "skratky" a brala to ako obdobie, ktoré skôr či neskôr pominie.

Ak priberá a psychomotoricky napreduje je všetko v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička